Nugát

Cukrárske potreby Banská Bystrica kamenná predajňa & cukrarskepotrebybb.sk eshop.U nás na predaj vykrajovačky na lístky a kvety, silikonove formy a formičky, stencils, čokoláda, horká čokoláda, mliečna čokoláda, biela čokoláda, čokoládové polevy, zrkadlové polevy, poťahovacie a modelovacie hmoty, suroviny, jedlé farby,tekuté farby, práškové farby, jedlé lepidlá, jedlá krajka, šablony na jedlé krajky, formy na pečenie, ráfiky na pečenie, laskonky,kávové zrná, suroviny na makronky a cupcakes,  cukrové zdobenia, tortové ozdoby, tortové sviečky.

 Najnovší tovar na predajni aj eshope Cukrárske potreby Banská Bystrica

Nugát

Nugát patrí k tradičným cukrovinkám, ktoré sú veľmi obľúbené. Nemal by chýbať na žiadnom vianočnom stole.
Nugát Vám umožní pochváliť sa touto lahôdkou a to na akýkoľvek spôsob, který vás napadne...
Môžete z neho urobiť kocky, náplne do praliniek, krémy do tôrt, alebo môžete odlievať bonbóny aj lízatká do silikonových foriem.

Príprava krému je veľmi jednoduchá:

    Do ľahko rozpusteného nugátu šľaháme maslo (pomer 2 diely nugátu a 1 diel masla)

Príprava bonbónu do silikonových foriem:

    Nugát opatrne rozpustíme vo vodnom kúpeli
    Potom vlievame do silikonových formičiek podľa vlastného výberu, veľkosti a potreby.

Príprava nugátových kociek:

    Pomali rozpušťame tmavý nugát a medzi tým si pripravíme hlboký plech, do ktorého vložíme pečiaci papier tak, aby presahoval cez okraje plechu.
    Akonáhle máme nugát rozpustený a dohladka rozmiešaný, nalejeme ho na plech (maximálne však do polovici výšky plechu) a necháme ho pozvoľna vychladnúť.
    Hneď ako sa na prvej vrstve nugátu vytvorý pevnejšia kôrka, rozpustíme si svetlý nugát a rovnakým zpôsobom ho aplikujeme na prvú vrstvu nugátu.
    Takto hotový nugát necháme znovu pozvoľne chladnúť pri izbovej teplote (nie v chladničke) do druhého dňa a potom ho vyklopíme a môžeme ho krájať na kocky.


To nejdôležitejšie pri práci s nugátom:

    Voda vo vodnom kúpeli sa nesmie variť max. 40°C
    Nugát se nesmie prehriať, pokiaľ sa tak stane, oddelia sa tuky a na nugáte sa objavia čmuhy. Takto zničený nugát sa dá požiť do krému.
    Nugát se nesmie chladiť v chôadničke, orosí sa a zle sa krája. Voda zanechává na nugáte mapy a na pohľad to nepôsobí pekne.Odporúčaný

Nugátový krém 1kg

Nugátový krém 1kg


Predajná cena9,00 €
Zľava